НИВО 2 КОНЦЕПЦИЯТА НА РИГО
Ниво 2: 25-30 юни 2025 г.
Лектор: Борислав Чонгов, доктор
Място на провеждане:
Сколио БГ – Спорт и здраве
Курсът се провежда на български език.
not just the curve“
Упражнения за напреднали и изходни позиции за корекция на пациента с преодоляване на гравитацията. Усъвършенстване техниката на терапевта с реален пациент.
Обучението Ниво 2 включва:
- умения за описване на основните принципи на BSPTS – концепцията на Риго;
- затвърждаване на специфичните корекционни принципи за лечение на сколиоза;
- определяне на стратегиите за корекция, необходими за всеки конкретен случай и за всяка конкретна изходна позиция;
- разработване на план за лечение, подходящ за специфичните клинични и рентгенологични аспекти за пациента;
- изпълнения на упражнения за напреднали пациенти със сколиоза.
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sizbgppz/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/base/widget-base.php on line 223
Warning: Undefined array key -1 in /home/sizbgppz/public_html/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 695
Обучението е практическо, включващо приблизително 80% работа и 20% теория.
Включва работа с реални пациенти, наблюдение, анализ и прилагане на нови теоретични и клинични знания.
Успешното полагане на изпит в края на курса е необходимо условие за преминаване към финалното Ниво 3 от цялостната обучителната програма на BSPTS – Концепцията на Риго.
ФИЗИОТЕРАПЕВТИ, КИНЕЗИТЕРАПЕВТИ И РЕХАБИЛИТАТОРИ
Участници, преминали успешно курсовете от Концепцията на Риго: базов курс, ниво 1
Преразглеждане на основните понятия, свързани с клиничната, рентгенологична оценка и класификация на пациента със сколиоза на базата на BSPTS - концепцията на Риго.
Обучение в упражненията за напреднали при лечението на сколиоза, базирани на BSPTS - концепцията на Риго.
Наблюдение на всеки ученик, на практическата му работа с пациенти със сколиоза и деформации на гръбначния стълб.
В края на Ниво 2 се провеждат:
Писмен изпит
Практически изпит, включващ работа с пациенти и прилагане на корекционни упражнения
Ниво 1 приключва с писмен изпит.
За достъп до Ниво 2 е необходимо успешно полагане на изпита от Ниво 1. Подготвяне и представяне пред Образователния комитет на BSPTS „Доклад за клиничен случай“, разработен от студента в периода между двете нива.
Изготвяне на постер, който трябва да бъде подготвен и представена пред Образователния комитет на BSPTS в периода между Ниво 2 и Ниво 3
Успешното преминаване на тези изпити и представянето на задачата са задължителни условия за допускане до Ниво 3.

Курс Ниво 2 - Концепцията на Риго
-
дата на провеждане: 25-30 юни 2026 г.
-
48 учебни часа хорариум, водени от Борислав Чонгов, д-р
-
лекции на български език
-
обучителни материали
-
1 финален писмен изпит за придобиване на сертификат
-
Сертификатът се издава от Barcelona Scoliosis Physical Therapy School – BSPTS и има международна тежест
-
Курсът Ниво 2 е задължителен за преминаване към курса Ниво 3 – Концепцията на Риго.
Курсът се провежда официално от Barcelona Scoliosis Physical Therapy School – BSPTS и Сколио БГ.
Базовият курс се провежда онлайн или присъствено. Курсовете от Ниво 1, 2 и 3 се провеждат присъствено и след придобиване на сертификат за успешно завършен Базов курс.
След кликване върху бутона “Регистрацията е отворена” ще бъдете пренасочени към регистрационна форма за записване в курса.
Заплащането на курса се извършва по сметката на фирмата организатор по банков път по издадена проформа фактура на регистрираното физическо или юридическо лице.
Курсът приключва с финален тест.
Курсистите се задължават след успешното завършване на обучението да се придържат към етичния кодекс, съобразен с изискванията на SOSORT.
Анулации:
Прочетете повече
- В случай на не запълване капацитета на курса и неговото анулиране по вина на организатора всички предплатени такси или аванс от съответната такса ще бъдат връщани обратно.
- Курсистът може да използва сумата и да посети предстоящ курс.
- В случай, че анулирате Вашето участие 30 дни преди датата на започване на курса се възстановяват 50% от
предплатената такса. - В случай, че анулирате Вашето участие в срок по-малък от 30 дни преди датата на започване на курса или
не се явите в деня на курса, заплатената такса не се възстановява. - В случай на извънредни обстоятелства и невъзможност за провеждане на курс, поради издадена от държавен орган заповед, ще бъде насрочена нова дата.
- В случай на заболяване на лектор и невъзможност за провеждане на курс ще бъде насрочена нова дата.
- В случай на заболяване на курсист и невъзможност на явяване на курса, курсистът може да посети
предстоящ курс, при отказ – сумата ще му бъде възстановена.

Barcelona Scoliosis Physical Therapy School – BSPTS
Онлайн курс

Базов курс: 17-19 януари 2025 г.
Ниво 1: 26 февруари – 3 март 2025 г. Лектор: Борислав Чонгов, доктор

Ниво 1: 10-12 април 2025 г., София
Лектор: д-р Микеле Романо, Италия

30 ноември – 1 декември 2024 г., Стара Загора
Лектор: Борислав Чонгов, доктор